Biuro rachunkowe Optima
Chcesz skorzystać z naszych usług? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i poznaj szerzej ofertę.
Telefon: 12 378 38 35
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.plSposób na problematycznych dłużników.

outsourcing-ksiegowy
Prowadząc działalność bardzo często produkty, usługi sprzedawane są z odroczonym terminem płatności. Oznacza to dla przedsiębiorcy czasowe zamrożenie środków, które niezbędne są w prowadzeniu działalności, w regulowaniu bieżących zobowiązań. Często zdarza się także, że kontrahenci nie spieszą się z zapłatą należności mimo mijającego terminu płatności a przedsiębiorca jest w niekorzystnej sytuacji. Jeśli są to pojedyncze zdarzenia sytuacja nie jest najgorsza gorzej kiedy w grę wchodzą masowe przypadki. Przedsiębiorca może stracić płynność a co za tym idzie wpaść w ogromne problemy.

Przedsiębiorcy starają się zaradzić takim problem i rozwiązanie, które coraz częściej zaczynają stosować to FAKTORING
Jest to forma zewnętrznego źródła finansowania , która polega na ściąganiu należności w imieniu przedsiębiorcy przez zewnętrzną instytucję.  

Przedsiębiorca podpisuje umowę z firmą zewnętrzną, która zajmuje się ściąganiem należności. Podmiot gospodarczy ma możliwość skorzystania z usług instytucji bankowych a także pozabankowych, które świadczą takie usługi. 
Nie każdy przedsiębiorca może korzystać z usług instytucji bankowych . Usługi banku  przeznaczone są dla jednostek, które nie mają negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej ( BIK )  oraz Biurze Informacji Gospodarczej ( BIG ) a także posiadają zaświadczenie o regularnym opłacaniu składek. Pozostałe jednostki muszą zgłosić się o pomoc do instytucji pozabankowych. 

Korzyści z faktoringu
» zachowanie płynności finansowej,  możliwość regulowania bieżących zobowiązań
» większa ściągalność należności od kontrahentów

Faktoring to rozwiązanie, które zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem podmiotów gospodarczych. Firmy, które są członkami  Polskiego Związku Faktorów mają coraz lepsze wyniki w ściąganiu należności. Dane z 2013 roku pokazują, że 20 firm, które wchodzą w skład PZF sfinansowało wierzytelności równe 96,58 mld złotych. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu, ale jeśli jednostka ma problemy z płynnością takiej formy wsparcie może nie uzyskać. 
Blogger Templates