Biuro rachunkowe Optima
Chcesz skorzystać z naszych usług? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i poznaj szerzej ofertę.
Telefon: 12 378 38 35
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.plRozliczenie podatkowe za rok 2014Podmioty gospodarcze, które w 2014 roku osiągnęły przychodów opodatkowane podatkiem zobowiązane są do rozliczenia się z tytułu należnego podatku dochodowego. Do wykonania rozliczenia konieczne będzie złożenie odpowiedniej deklaracji podatkowej, które właściwa jest dla danego rodzaju opodatkowania.

Podmioty gospodarcze, które zobowiązane są złożyć rozliczenie powinny pamiętać, że deklarację podatkową należy złożyć do urzędu skarbowego w odpowiednim terminie:

Deklaracja CIT właściwa dla podatku dochodowego od osób prawnych składana jest do 31 marca następnego roku podatkowego.

Deklaracja PIT, która stosowana jest dla podatku dochodowego od osób fizycznych składana jest do 30 kwietnia następnego roku podatkowego.

Najbardziej popularną deklaracją podatkową jaka jest składana przez podatników w rozliczeniu rocznym jest PIT-37, który właściwy jest dla różnych tytułów dochodów.

Składając zeznanie podatkowe podatnicy biorą pod uwagę różne odliczenie i ulgi podatkowe jakie im przysługują zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawna. Każda grupa podatników może korzystać z innego rodzaju odliczeń. Korzystanie z odpowiednich odliczeń umożliwia obniżenie wysokości należnego podatku dochodowego. W wyniki składanej deklaracji podatkowej może się okazać, że podatnik otrzyma zwrot podatku lub też konieczne będzie uregulowanie pewnej kwoty.

Wypełniając deklarację podatkową warto zastanowić się na skorzystaniem z pomocy wyspecjalizowanego podmiotu, który pomoże w prawidłowym wypełnieniu formularza oraz doradzi z jakich rozwiązań skorzystać aby możliwa była optymalizacja podatkowa.

Samodzielne wypełniania deklaracji jest rozwiązaniem, które polecane jest dla jednostek osiągających przychodów z niewielu źródeł ale także mających podstawową wiedzę w zakresie rozliczeń podatkowych.


Blogger Templates