Biuro rachunkowe Optima
Chcesz skorzystać z naszych usług? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i poznaj szerzej ofertę.
Telefon: 12 378 38 35
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl21 czerwca - Dzień przedsiębiorcy!

Po raz pierwszy 21 czerwca świętowaliśmy Dzień Przedsiębiorcy. O ustanowieniu tego dnia świętem przedsiębiorców postanowił sejm.

Celem inicjatywy jest docenianie pracy i wzmocnienie etosu przedsiębiorcy. Dzień ten ma się przyczynić do wzmocnienia świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych i przedsiębiorczości. W uzasadnieniu tej decyzji podkreślono, że rozwój przedsiębiorczości jest ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego i dobrobytu naszego społeczeństwa.

Ponadto dzięki zwiększeniu wiedzy w tym zakresie, przedsiębiorcy zyskają pozytywny wizerunek w swoim otoczeniu społecznym. Być może ten dzień zachęci młodych, szukających swojej drogi ludzi, do podjęcia działalności gospodarczej na własny rachunek. Pośrednim celem będzie poprawa oraz wzmocnienie współpracy między izbami gospodarczymi, władzami centralnymi, lokalnymi i mediami.

Wnioskodawcy podkreślili również, że 4 czerwca 1989 roku jest dniem, w którym odbyły się pierwsze wolne wybory parlamentarne, dające drogę wolności, w tym do wolności gospodarczej. Czerwiec jest więc szczególnym miesiącem, dlatego wybór 21 czerwca wydaje się być uzasadniony.Blogger Templates