Biuro rachunkowe Optima
Chcesz skorzystać z naszych usług? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i poznaj szerzej ofertę.
Telefon: 12 378 38 35
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.plCo to jest outsourcing księgowy?

*****

Outsourcing księgowy cieszy się coraz większą popularnością. 
Jednak czym on tak naprawdę jest i jakie są jego zalety?

Outsourcing księgowy to nic innego, jak zlecenie prowadzenia własnej rachunkowości oraz firmowej dokumentacji podmiotom z zewnątrz, najczęściej wyspecjalizowanym biurom rachunkowym.

Jest to najczęstsza forma prowadzenia księgowości wybierana przez przedsiębiorców. Korzystanie z tego wariantu wiąże się bowiem z wieloma zaletami. Po pierwsze oddając naszą dokumentację w ręce specjalistów, mamy pewność, że ich działania będą kompetentne, co automatycznie zagwarantuje nam spokój i pełne bezpieczeństwo. Ponadto w razie jakichkolwiek nieprawidłowości możemy ubiegać się o wysokie odszkodowanie z tytułu obowiązkowej polisy OC, w którą muszą być wyposażone wszystkie biura rachunkowe. Dodatkowo oddanie firmowych akt ekspertom, zapewnia nam pełen komfort, a także oszczędność czasu, który musielibyśmy spędzić nad stosami faktur.

Niestety na rynku nie brakuje także oszustów, którzy podając się za specjalistyczne instytucje księgowe, działają na niekorzyść swoich klientów, okradając ich nie tylko z pieniędzy, ale również z baz danych. Decydując się na outsourcing, koniecznie należy przebadać jednostkę, której pragniemy powierzyć naszą firmę. Niezbędne jest posiadanie przez nią polisy OC, a także licencji Ministra Finansów.Blogger Templates