Biuro rachunkowe Optima
Chcesz skorzystać z naszych usług? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i poznaj szerzej ofertę.
Telefon: 12 378 38 35
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.plJak prowadzić księgowość w spółce cywilnej?

Księgowość można prowadzić na dwa sposoby. Możliwe jest prowadzenie pełnej lub uproszczonej księgowości. Wszystko zależy od tego w jakiej formie założone jest nasze przedsiębiorstwo i jakie osiąga zyski.

Zazwyczaj niewielkie firmy, takie, które nie mają dużych przychodów prowadzą prostszy rodzaj księgowości, czyli księgowość uproszczoną. Spółka cywilna, to spółka, która ma pewien wybór. Na samym początku działalności, kiedy dopiero rozpoczyna swoją pracę, prowadzi księgowość uproszczoną. Jeśli jednak chce od razu rozpocząć pełną księgowość, to ma taką możliwość. Zazwyczaj jednak pełną księgowość w spółce cywilnej rozpoczyna się prowadzić dopiero wtedy, gdy nasza firma osiągnie dochody przekraczające 2 000 000 euro.

Księgowość uproszczona jest znacznie łatwiejsza. Polega na prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów. Są w niej zapisywane wszystkie pieniądze, jakie na nasze konto wpłynęły, jak i wszystkie, które wypłynęły. Natomiast w księgach handlowych (przy pełnej księgowości), konieczne jest także zawarcie informacji o rozliczeniach z kontrahentami oraz wszystkich innych operacjach finansowych.

Prowadzenie pełnej księgowości jest o wiele trudniejsze i z tego względu warto zatrudnić księgowego lub biuro rachunkowe, które zajmie się wszystkim, co związane z rachunkowością. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko zrobione jest tak, jak należy.Blogger Templates