Biuro rachunkowe Optima
Chcesz skorzystać z naszych usług? Skontaktuj się z naszymi konsultantami i poznaj szerzej ofertę.
Telefon: 12 378 38 35
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.plJakie są wady pracy księgowego?

Praca księgowego ma nie tylko zalety, ale posiada także wady. Przed wyborem tego zawodu warto je przeanalizować.

Duża odpowiedzialność
Pierwszą podstawową wadą jest bardzo duża odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z księgowaniem, wieloma transakcjami i dokumentami. Trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność za całą sytuację finansową firmy. Księgowy nie może popełniać żadnych błędów, gdyż może doprowadzić to do pogorszenia funkcjonowania firmy. To przecież od księgowego zależy naprawdę wiele.

Praca przy komputerze
Kolejną wadą pracy księgowego jest ciągła praca przy komputerze. Jak wiemy, komputer może bardzo źle wpływać na nasze zdrowie. Szczególnie chodzi tutaj o nasz wzrok i kręgosłup.

Ciągle inne zasady
W Polskim prawie bardzo często zmieniają się przepisy. Ciągle wprowadzane są jakieś nowelizacje i poprawki. Księgowy musi być z tym na bieżąco. Nie wolno mu ominąć żadnej nowości w przepisach. Musi śledzić zmiany w prawie, ponieważ jeśli tego nie zrobi, to może doprowadzić to do popełnienia wielu błędów.

Ciągle w pracy
Praca księgowego nie jest łatwa. Cały czas musimy być dostępni dla naszych Klientów. Pracujemy przez wiele godzin, mamy ogromną liczbę obowiązków, które muszą być wykonane w odpowiednim terminie. Dlatego często musimy zostawać po godzinach.
Blogger Templates